SPOLEČNOST PREXIM DIESEL SPOL. S R.O.

Společnost PREXIM DIESEL spol. s r. o., navázala v květnu 1991 na činnost podniku zahraničního obchodu Pragoinvest, který byl výhradním exportérem výrobků závodů ČKD a v této době přestal existovat. Tím byla pro výrobní závody zajištěna kontinuita vývozu.

Společnost PREXIM DIESEL byla od svého vzniku výhradním exportérem a distributorem stacionárních a lodních diesel motorů, dieselagregátů a náhradních dílů,vyráběných v závodech ČKD v Hradci Králové a Hořovicích, do teritorií Indie, Nepál, Pakistán, Jemen. Později byly aktivity rozšířeny na teritoria Filipín, Nigérie, Turecka, Bangladéše, států bývalého SSSR  a do světových  přístavů, ve kterých byly prováděny opravy lodí s motory značky ČKD ve světě známé také jako motory Škoda.

Během své činnosti společnost vybudovala rozsáhlý sklad, z kterého může okamžitě dodávat náhradní díly a originální nepoužité diesel motory a dieselagregáty značky ČKD/Škoda nakoupené od originálních výrobců.

Společnost je registrována v Hradci Králové, odkud bylo dříve zajišťováno těsné spojení s výrobním závodem. Nyní je veškerá komerční činnost řízena z kanceláře v Praze.

Servisní činnost v České a Slovenské republice je koordinována prostřednictvím kanceláře v Celném v Orlických horách(Východní Čechy), kde se také nachází sklady náhradních dílů, diesel motorů a diesel generátorů.

V únoru 1993 byl s indickou společností Rai & Sons Pvt. Ltd., New Delhi založen společný podnik, který se zabývá přebrušováním klikových hřídelů, opravami skříní motorů a výrobou atypických náhradních dílů pro opravy diesel motorů.