SPOLEČNÝ PODNIK – JOINT VENTURE – RAI PREXIM(INDIA) PVT.LTD.

broušení čepů klikového hřídele
Bruska klikového hřídele značky Vereco, Itálie S cílem zajistit komplexní servis zákazníkům, PREXIM DIESEL založil v únoru 1993 ve spolupráci s Rai & Sons Pvt. Ltd. New Delhi, India společný podnik.
Společný podnik RAI PREXIM (INDIA) PVT.LTD. ve svých 2 závodech zajišťuje plně certifikované práce na vysoké technické a technologické úrovni:
  • Opravy klikových hřídelů do délky 7,5 m a hmotnosti 8000 kg přebrušováním, vyrovnáváním, navařováním.

  • Opravy válců vytlačovacích lisů, hřídelů kompresorů a turbín přesným broušením.
  • Opravy skříní motorů metalickým svorkováním(Metalock) s velkou přesností je prováděno za použití nejmodernější technologie z Velké Británie. Jednotlivé díly jsou rekonstruovány tak, aby zajišťovaly bezporuchový provoz stejně jako původní díly. Kovové svorky, svorníky, kolíčky a vložky jsou dováženy z Velké Británie. Ve vlastních dílnách jsou k dispozici zařízení pro tento způsob oprav poškozených nebo prasklých skříní motoru, hlav válců a jiných odlitých částí motoru.

  • Opravy klikových hřídelů přebrušováním čepů na místě. Tyto opravy je možno zajistit i mimo teritorium Indie bez ohledu na délku klikového hřídele, s tolerancí kuželovitosti a ovality 0,02 mm. Všechny nedestruktivní testy mohou být provedeny na místě s vyhotovením protokolů.

  • Provádění odborných kontrol a posudků poškozených nebo reklamovaných hřídelů pro pojišťovny včetně pojišťovny Lloyd.

  • Provádění lineárního vrtání bloků motorů, základových desek, kompresorů a převodových skříní. Možnost dvou nebo více vrtání v řadě do délky až 8 m s přesností 0,02 mm. K opravám jsou používány hydraulické / pneumatické lineární vrtačky importované z USA od firmy Climax. Z důvodů úspory času a nákladů je možné provádět lineární vyvrtávání bloků motorů na místě u zákazníka s použitím přenosných strojů.

  • Pro kontrolu souososti vrtání se používá laserové zaměřovací zařízení Easy-Laser® dovezené ze Švédska. Toto zařízení je schopné změřit souosost mezi dvěma osami X a Y s přesností 0,01 mm na pracovní délce 40 m.

  • Společný podnik vyvinul technologii na renovaci ojničních pouzder ve vlastních dílnách. Pro korekci poškozeného zazubení je užívána zkouška ultrazvukem k odhalení skrytých trhlinek. Dále jsou prováděny korekce rozměrového opotřebení ve vyvrtaných otvorech, rovnosti, rovnoběžnosti, kontroly vzdálenosti mezi osami aj. Přesnost operace a provedení je v souladu se  specifikacemi originálních(OEM) výrobců.

  • Vrtací a honovací stroje nejvyšší kvality firmy Chris Marine AB dovezené ze Švédska zajišťují přesnost re-honovaných válců 0,02-0,03 mm pro kuželovitost /ovalitu a jakost povrchu v mikrometrech a s přihlédnutím k úhlu honování a tím může být dosaženo kvality v rámci limitů specifikovaných originálními(OEM) výrobci zařízení.